سامانه آنتی ویروس‌های متمرکز

موتور قدرتمند اسکن تمامی فایل‌های مشکوک در محیطی مجازی و ایزوله، بدون مشکلات امنیتی ناشی از به‌روز‌رسانی های آنتی ویروس‌های متداول

چگونه کار می‌کند؟

همواره بدافزارهایی در جهان در حال توسعه هستند که signature آن‌ها در آنتی‌ویروس‌های متداول و معتبر وجود ندارد و به وسیله یک فایل آلوده از راه حافظه‌های جانبی یا ایمیل، کل شبکه سازمان را آلوده می‌کنند. این درحالی است که اگر آنتی‌ویروسی به این بدافزارها مشکوک شود و توانایی تشخیص دقیق آن را نداشته باشد، در زمان به‌روزرسانی نمونه‌ای از فایل حاوی آن را برای شرکت سازنده خود ارسال می‌کند. حال اگر این فایل، بخشی از داده‌های طبقه‌بندی شده سازمان باشد، مجموعه با خطر نشت اطلاعات مواجه می‌شود.
سامانه آنتی‌ویروس‌های متمرکز این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می‌‎دهد که بر روی شبکه سازمان، به طور نامحدود به اسکن فایل‌های مشکوک دریافتی پیش از اجرا بپردازند. معماری چندلایه این سامانه باعث می‌شود تا با ایجاد محیط‌های مجازی، فایل‌های مشکوک در محیطی مجرد و ایزوله اسکن شود. عملیات اسکن توسط چندین موتور آنتی‌ویروس معتبر دنیا انجام می‌شود و نتایج برای کاربر ارسال می‌شود. پس از هر بار اسکن، محیط مجازی به حالت اولیه خود برگشته و به این ترتیب امکان آلوده شدن سامانه به بدافزار غیرممکن می‌شود.