سیستم‌عامل امن

از بین بردن مخاطرات ناشی از ضعف های امنیتی در تمامی لایه‌های سیستم‌عامل تلفن همراه هوشمند در قالب یک سیستم‌عامل تلفن همراه سفارشی

سیستم‌عامل امن مهیمن پاسخی به نیازمندی کاربران خاص تلفن همراه هوشمند نظیر افراد و سازمان‌های نظامی و امنیتی است که حصول اطمینان از امنیت کامل تلفن همراه، عدم شنود و ردیابی مکالمات و اطلاعات دغدغه اصلی آنان است.

 

چگونه کار می‌کند؟

از امنیت تلفن همراه در تمامی لایه‌های کاربری و سیستم‌عامل مطمئن شوید

سیستم‌عامل‌های تلفن همراه ساختارهایی چند لایه هستند و مدیریت هر یک از بخش‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری به عهده یکی از این لایه‌ها است. برای تامین کامل امنیت اطلاعات، باید در تمامی لایه‌های سیستم عامل اقداماتی برای امن‌سازی انجام شود که در سیستم‌عامل امن مهیمن به آن پرداخته شده است.

 

سیستم‌عامل را برای تلفن همراه یا سیم‌کارتی مشخص، انحصاری کنید

سیستم عامل امن مهیمن می‌تواند برای تلفن همراه یا سیم‌کارت مشخص شده انحصاری شود. به عبارتی اگر یک کپی از سیستم عاملی که بر روی تلفن همراه کاربر وجود دارد تولید شود، بر روی هیچ تلفن همراه دیگر یا با هیچ سیم‌کارت دیگری قابل بازیابی نیست.

 

به کاربران در مورد وضعیت‌های غیرعادی هشدار دهید

در سیستم عامل امن مهیمن پروفایل اطلاعات توانی شبکه رصد می‌شود و در صورت مشاهده حضور IMSI Catcher فعال به کاربر هشدار داده می‌شود. همچنین تمامی فعالیت‌ها و پارامترهای تلفن همراه نظیر مصرف باتری و میزان و روند پردازش در CPU به طور مداوم تحلیل می‌شود تا آنومالی‌ها تشخیص داده شده و هشدارهای لازم به کاربر داده شود.

 

برنامه‌ها و محتواهای مورد نظر خود را به صورت پیش‌فرض در سیستم‌عامل تعبیه کنید‌‎

هنگامی که شما از سیستم عامل سفارشی استفاده می‌کنید، قادر خواهید بود که برنامه‌ها و محتواهای مورد نظر خود را به صورت پیش‌فرض در سیستم عامل قرار دهید. سازمان‌ها می‌توانند تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌عامل امن را با مجموعه مشخصی از برنامه‌ها، اطلاعات و امکانات دراختیار کارمندان قرار دهند و اختیار هرگونه استفاده نامرتبط و یا حذف برنامه‌های تعبیه شده را از آنان سلب کنند. همچنین این امکان وجود دارد که سیستم‌عامل از راه دور به صورت کامل نابود گردد (امحای سیستم‌عامل).

 

تمامی ویژگی‌های “تلفن همراه امن مهیمن” را داشته باشید

سیستم‌عامل امن مهیمن تمامی قابلیت‌های محصول “تلفن همراه امن مهیمن” را نیز دارا است. بستر امن مکالمات و انتقال محتوا و پیام، کنترل کامل درگاه‌های ارتباطی، ذخیره‌سازی اطلاعات به صورت رمزشده، کنترل و نظارت کامل بر تمامی فعالیت‌های کاربر و عدم امکان بازیابی اطلاعات از جمله این ویژگی‌ها است.

 

سیستم‌عامل‌ سفارشی ویژه برای قشرهای خاص مخاطبان خود داشته باشید

حتی برای بسیاری از سازمان‌های غیرامنیتی و غیرنظامی، دراختیار داشتن سیستم‌عاملی خاص منظوره برای تلفن‌ همراه هوشمند یک امتیاز محسوب می‌شود. به عنوان مثال دانش‌آموزانی که از تبلت به عنوان ابزار آموزشی بهره می‌برند اما مدارس و والدین تمایل به ایجاد محدودیت‌هایی در دسترسی‌ها و برنامه‌های مورد استفاده توسط این قشر هستند. این سبک از کاربری‌های ویژه برای اقشار خاص از دیگر ویژگی‌های ممتاز در سیستم‌عامل امن مهیمن است که در عین حفظ کارایی، دغدغه های نظارتی را نیز تامین می کند.