گروه موبایل

فلسفه‌ وجودی ما

تلاش برای کنترل و محدود کردن استفاده از تلفن همراه به عنوان جزئی جداناپذیر از زندگی امروز ما، شاید دشوار و ناممکن باشد. تلفن همراه هوشمند در کنار جذابیت زیاد و زمینه‌سازی در ایجاد تحولات عظیم در سبک زندگی، سبب ایجاد نگرانی‌های عمیقی نیز گردیده است. از آن جهت که حجم کثیری از اطلاعات شخصی ما و اطرافیان روی بستری قرار می‌گیرد که بسیاری از افراد و مجموعه‌ها از جمله سازندگان تلفن همراه و ابزارهای مرتبط، می‌توانند به راحتی به اطلاعات آن دسترسی داشته و سوءاستفاده کنند. در واقع بسیاری از قابلیت‌هایی که باعث می‌شوند استفاده از تلفن همراه هوشمند جذاب باشد، خود می‌توانند ابزارهایی برای سوء استفاده و سرقت اطلاعات شخصی‌ باشد.

ما معتقدیم با رویکرد استفاده حداکثری از امکاناتی که تلفن همراه هوشمند در اختیار می‌گذارد، بایستی نسبت به ارتقای بستر ارتباطی، بومی‌سازی برنامه‌های کاربردی و فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از تلفن همراه اقدام کرد. رسالت ما فراهم آوری زمینه استفاده‌ای کامل، بی‌نقص و امن از تلفن همراه با ارائه محصولات و راهکارهایی نوین و فناورانه است.

تلاش ما در گام نخست

در راستای رویکرد و نگاه ما به پدیده تلفن همراه هوشمند، ما با تمرکز بر تولید نرم‌افزارهای توزیع شده و در مقیاس بزرگ موبایل که با استفاده از تکنولوژی تبادل پیام طراحی شده‌اند؛ فعالیت خود را آغاز نمودیم. ما در جهت ارتقای امنیت بستر ارتباطی و بومی‌سازی این نرم‌افزارها، گام‌های بزرگی برداشته‌‎ایم و تا کنون چندین محصول نرم‌افزاری توزیع شده و در مقیاس بزرگ مانند شبکه اجتماعی مبتنی بر تلفن همراه را به بازار عرضه کرده‌ایم که توسط مردم استفاده می‌شوند. محصولاتی که تولید آن‌ها در عین جذابیت، همراه با چالش بوده و همواره نیازمند بهترین راه‌حل‌ها برای دستیابی به کارایی مطلوب است.

زمانی که ما کار خود را آغاز نمودیم

در سال 1389، هنگامی که ما با دغدغه‌ها و اهداف خود تصمیم به وررود به عرصه پرچالش تکنولوژی‌های تلفن همراه هوشمند گرفتیم، بهره‌برداری از تلفن های هوشمند با مجموعه ای از مسایل حل نشده در کشور دست و پنجه نرم می‌کرد. علاوه بر اینکه تا آن زمان در زمینه ارتقای امنیت در این زمینه اقدامی موثر صورت نپذیرفته بود، هیچ نرم‌افزار شبکه اجتماعی بومی در کشور وجود نداشت و این در حالی بود که بهره برداری از شبکه‌های اجتماعی غیر ایرانی نظیر وایبر در حال رشد روزافزون بودند.

ما به عنوان یکی از اولین شرکت‌های دانش بنیان در ایران با دغدغه ارتقای امنیت در بهره برداری از تلفن‌های همراه هوشمند، آغاز به تولید محصولاتی کردیم که همگی برای اولین بار در کشور تولید شدند و مورد تحسین همگان قرار گرفتند. ما با تولید سیستم عامل امن مهیمن و تلفن همراه امن مهیمن ضمن پاسخگویی به یکی از بزرگترین دغدغه‌های امنیتی در تکنولوژی‌های تلفن همراه هوشمند، با ارائه این محصول رتبه اول جشنواره جوان خوارزمی و تقدیر و تحسین سازمان‌هایی چون اداره کل گذرنامه، سازمان پدافند غیرعامل، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مرکز ملی فضای مجازی را کسب نمودیم.

ما در سال 1390 اولین نرم افزار شبکه اجتماعی کاملا ایرانی را تولید کردیم و از این حیث نیز پیشتاز بودیم. هم اکنون نرم افزار شبکه اجتماعی اختصاصی ما در سازمان های گوناگونی در حال استفاده است و ما در طول تمامی این سال‌ها همواره در حال توسعه و بهبود محصولات خود با هدف کسب رضایت حداکثری مشتریان و پاسخ به مجموعه دغدغه‌های کیفی و امنیتی آنان بوده ایم.

آینده‌ای که برای آن تلاش می‌کنیم

تلاش می کنیم در 5 سال آینده با خلق نوآوری ، تولید محصولات و ارائه خدماتی که تا کنون عرضه نشده اند، تحولی بزرگ در عرصه فن آوری های متدوال مورد استفاده در سازمان ها ایجاد کنیم.

محصولات