پلتفرم تحلیل داده ستاره

پلتفرمی برای پوشش تمامی نیازهای سازمان شما در چرخه‌ جمع‌آوری، پردازش، تحلیل و انتشار اطلاعات

 

معماری کلاینت – سروری

معماری پلتفرم به گونه‌ایست که کلیه‌ پردازش‌ها و محاسبات سنگین توسط موتورهای نرم افزاری پلتفرم که روی منابع سرور سازمان راه اندازی شده‌اند اجرا می‌شوند. نرم افزارهای کاربردی پلتفرم تنها درگاهی جهت دریافت درخواست‌های پردازشی کاربران و سپس نمایش نتایج پردازش‌ها و محاسبات در قالب‌های مناسب هستند.

 

مدل داده‌ منعطف

پلتفرم ستاره سازمان را مجبور به استفاده از مدل داده‌ای از پیش تعیین شده‌ای نمی‌کند. تحلیلگران سازمان می‌توانند بر اساس نیازهای روز خود، موجودیت‌ها، رخدادها و روابط جدیدی را مطابق با نیاز روز خود، برای ذخیره‌سازی داده و سپس جستجو و تحلیل در آن تعریف نمایند و یا موارد تعریف شده در گذشته را ویرایش و بروزرسانی نمایند.

 

توسعه پذیری و سفارشی‌سازی ابزارها

امکان توسعه‌ سریع پلتفرم جهت برآورده نمودن نیازهای خاص مشتریان حوزه‌های مختلف همواره مورد توجه مهندسین ما بوده است. پلاگین پذیر بودن غالب موتورها و نرم افزارهای کاربردی پلتفرم ما را قادر می‌سازد نیازهای خاص منظوره‌ مشتریانمان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ دهیم.

 

محاسبات الگوریتمی

پلتفرم ستاره امکان استفاده از مجموعه‌ای از الگوریتم‌های کاربردی حوزه‌ داده‌کاوی، آمار و تحلیل شبکه را روی داده‌های انبوه سازمان، به طور مستقیم و یا غیرمستقیم (تعبیه شده در دل نرم افزارهای کاربردی) برای تحلیلگران فراهم می‌آورد. تیم تخصصی طراحی الگوریتم ستاره آمادگی دارد الگوریتم‌های سفارشی و خاص منظوره‌ مورد نیاز مشتریان را پس از تحلیل نیاز واقعی و طراحی و پیاده‌سازی، به مجموعه‌ موجود بیافزاید.

 

کنترل دسترسی به انواع داده

کنترل دسترسی در پلتفرم ستاره به صورت نقش مبنا و در دو سطح دسترسی به داده و دسترسی به امکانات نرم افزاری انجام می‌شود. در کنترل دسترسی به داده، داده‌ها به دو دسته‌ منابع متصل به پلتفرم و داده‌های ذخیره شده در مخزن اطلاعاتی پلتفرم تقسیم می‌شوند. امکانات موجود در کنترل دسترسی به منابع متصل وابسته به نوع منبع است. برای مثال دسترسی نقش‌ها به داده‌های موجود در پایگاه‌های داده‌ متصل به پلتفرم تا سطح فیلد قابل تعیین است. برای کنترل دسترسی به اطلاعات موجودیت‌ها، رخدادها و روابط ثبت شده در مخزن اطلاعاتی پلتفرم امکان تعریف بخش‌های مختلف برای ذخیره‌سازی عناصر و سپس تعیین دسترسی خواندن و نوشتن نقش‌های مختلف به این بخش‌ها وجود دارد. همچنین موتور لاگ برداری پلتفرم کلیه‌ فعالیت‌های کاربران در تعامل با داده‌ها و تاریخچه‌ای کامل از ثبت و ویرایش عناصر داده‌ای در مخزن اطلاعاتی پلتفرم را برای نظارت مدیریتی و جلوگیری از سؤاستفاده‌های احتمالی از اطلاعات ثبت می‌کند.

 

مدیریت دانش و ارتقای همکاری

ثبت تاریخچه‌ اطلاعات موجود در پلتفرم و امکان مشاهده تغییرات اعمال شده، امکان اشتراک گذاری اطلاعات، فرایندها و گزارش‌های تحلیلی طراحی شده، نتایج تحلیل‌های انجام شده و همچنین امکان ثبت نظرات و توضیحات راجع به هریک از المان‌های مذکور موجب می‌شود سطح همکاری و گردش اطلاعات تا حد ممکن ارتقا یافته و از موازی کاری و یا دوباره‌کاری نیروها جلوگیری شود.