پلتفرم تحلیل داده ستاره

پلتفرمی برای پوشش تمامی نیازهای سازمان شما در چرخه‌ جمع‌آوری، پردازش، تحلیل و انتشار اطلاعات

چگونه کار می‌کند؟

 

از تمامی منابع داده‌ای سازمان به طور همزمان استفاده کنید

در بیشتر سازمان‌ها داده‌ها به طور پراکنده و در ساختارها و فرمت‌های متنوعی نگهداری می‌شوند. پلتفرم ستاره امکانات متنوعی جهت خواندن داده از انواع فایل‌های متداول و اتصال به انواع پایگاه‌های داده و سامانه‌های مستقر در سازمان را فراهم می‌آورد. بدین ترتیب دسترسی تحلیلگران به تمامی منابع داده‌ای سازمان در یک محیط کاربری محقق می‌شود و پیچیدگی کار با سامانه‌های مختلف جهت دریافت داده از منابع موجود در سازمان از میان می‌رود.

 

دریافت، پالایش و فرآوری داده را به فرایندی خودکار تبدیل کنید

داده‌های خام موجود در سازمان‌ها عموماً به لحاظ ساختاری و کیفی برای انجام تحلیل مناسب نیستند. مشکل پراکندگی داده‌ها نیز این وضع را برای تحلیلگران دشوارتر می‌کند. در چنین شرایطی بخش عمده‌ای از زمان تحلیلگران به جای تحلیل صرف آماده‌سازی داده‌ها می‌شود. ابزارهای تعبیه شده در پلتفرم ستاره جهت طراحی فرایندهای پالایش و تبدیل داده و امکانات موجود برای مدیریت اجرای این فرایندها، امکان خودکارسازی فرایندهای آماده‌سازی داده (دریافت، پالایش، تبدیل و ترکیب) و بارگذاری داده‌ها در قالب مطلوب جهت استفاده‌ تحلیلگران را فراهم می آورد. در صورت وجود حجم انبوه داده در سایر سامانه‌های سازمان، ستاره می‌تواند برای جلوگیری از اتلاف منابع پردازشی و ذخیره‌سازی، فرایند آماده‌سازی داده را به صورت موردی و در هنگام درخواست کاربر برای استفاده از داده‌ها به صورت بلادرنگ انجام دهد.

 

انواع اطلاعات سازمان را در ساختاری یکپارچه و سازگار با مدل ذهنی تحلیلگران ذخیره کنید

داده‌های موجود در منابع داده‌ای سازمان‌ها عموما در ساختارهایی نظیر جداول پایگاه‌های داده رابطه‌ای نگهداری می‌شوند. این ساختارها عموماً تفاوت زیادی با مدل ذهنی تحلیلگران دارند. اطلاعات در ذهن تحلیلگران در قالب جدول و سطر و ستون دسته‌بندی نمی‌شود بلکه آن‌ها اطلاعات را در قالب موجودیت‌ها، رخدادها و روابط میان آن‌ها در ذهن خود نگهداری و تحلیل می‌کنند. پلتفرم ستاره این امکان را فراهم می‌کند که مجموعه‌ داده‌های ساختار یافته و بدون ساختار سازمان در مدل داده‌ای منعطف مبتنی بر موجودیت‌ها، رخدادها و روابط مورد نظر تحلیلگران ذخیره، جستجو و تحلیل شوند.

 

بدون آشنایی با کدنویسی، پاسخ پرسش‌های پیچیده‌ خود را در داده‌ها جستجو کنید

گزارش‌های ثابت و از پیش طراحی شده پاسخگوی نیازهای تحلیلگران سازمان‌ها در حل مسائل پیچیده و متغیر امروز نیستند. تحلیلگران و کارشناسان خبره‌ سازمان‌ها نیازمند ابزاری هستند که بتوانند با کمک آن پاسخ پرسش‌های متنوع خود را در برخورد با مسائل و معماهای کاری از میان داده‌های در دسترس سازمان استخراج کنند. پلتفرم ستاره با مجموعه‌ای از نرم افزارهای بصری و تعاملی برای جستجو و طراحی کوئری‌های پیچیده تحلیلگران را از آشنایی با زبان‌های برنامه نویسی بی‌نیاز نموده و به این مشکل همیشگی تحلیلگران خاتمه می‌دهد.

 

اطلاعات را در مدل‌های بصری کاربردی مناسب مشاهده نمایید

مشاهده‌ اطلاعات در قالب رکوردهای داده‌ای بخش قابل توجهی از دانش موجود در داده‌ها را مخفی نگه می‌دارد. استفاده از مدل‌های بصری مناسب در کاربردهای گوناگون به آشکار شدن بسیاری از الگوهای پیچیده و ارتقای درک و شهود تحلیلگر کمک شایان توجهی می‌کند. همچنین امکان ایجاد گزارش‌های بصری، انتقال نتایج تحلیل‌ها و نکات کلیدی به مدیران را برای تحلیلگر تسهیل می‌نماید. پلتفرم ستاره امکانات متنوعی را جهت بصری‌سازی داده‌ها در اختیار تحلیلگران قرار می‌دهد.

 

اطلاعات، نتایج تحلیل‌ها و روش تحلیل خود را با همکارانتان به اشتراک بگذارید

عدم وجود ابزارهای مناسب جهت اطمینان از کنترل دسترسی افراد به بخش‌های حساس از داده‌های موجود در منابع داده‌ای مختلف سازمان‌ها موجب شده واحدهای مختلف استراتژی همه یا هیچ را در مورد اشتراک‌گذاری منابع اطلاعاتی اتخاذ کنند. در استراتژی اول ریسک نشت اطلاعات حساس سازمان و یا نقض حریم خصوصی بالا می‌رود و در استراتژی دوم بهره‌برداری از منابع داده‌ای و استفاده از آن جهت کسب اشراف و هوشمندی شدیداً کاهش می‌یابد.